Cimbálová muzika Milana Broučka (CMMB) je české hudební těleso, které již od roku 2014 funguje ve stabilním složení. Ačkoliv se může zdát, že svým nástrojovým obsazením a názvem spadá především do kategorie "lidová hudba", není tomu tak. Členové CMMB pocházejí z různých koutů Česka i Slovenska, jsou převážně absolventy uměleckých škol (HAMU, konzervatoř), hráči předních českých orchestrů (Orchestr Národního divadla, Plzeňská filharmonie) a věnují se také hudebně-pedagogické činnosti. Nejen díky tomu se CMMB rozvinula do multižánrovosti, která cílí na rozsáhlejší spektrum publika, zasahuje posluchače mladších generací i jiných hudebních stylů. Součástí repertoáru nejsou totiž jen skladby s folklorními prvky (např.: čardáše, maďarské a cikánské melodie), ale také skladby a aranže artificiálních skladatelů (Brahms, Paganini, Offenbach, atd.), filmové melodie (Cirkus Humberto, Tenkrát na Západě, Sherlock Holmes, James Bond, Piráti z Karibiku, Schindlerův seznam, atd.) a popové a rockové hity (Queen, Metallica, Deep Purple, Europe, atd.).

CMMB během svého fungování spolupracovala s mnoha předními českými umělci a tělesy (např.: Plzeňská filharmonie, skladatel Tomáš Ille, zpěvačka Mirka Novak, mezzosopranistka Edita Adlerová, instrumentalista a skladatel Dalibor Bárta, režisér a textař Václav Bárta st., zpěvák Václav NOID Bárta, zpěvačka Vlaďka Bauerová, bubeník a skladatel Petr Zeman).

Aktuálně má CMMB ve svém stálém portfoliu kromě samostatných koncertů také tyto projekty: CMMB & Edita Adlerová; CMMB & Vlaďka Bauerová; CMMB & Václav NOID Bárta; Životaběh

NAPSALI O NÁS
REFERENCE

Členové

Milan Brouček
housle
Primáš Milan je absolventem plzeňské konzervatoře - obor housle, zpěv. Hře na housle se začal věnovat již v pěti letech a prošel řadou folklórních souborů (Usměváček, Úsměv, ...) a různými orchestry (DJKT, Česká komorní filharmonie, ...). V současné době je členem Plzeňské filharmonie. Založil a dlouhou dobu působil v plzeňské romské kapele Gili Romani. Rád experimentuje s hudebními styly a v jeho hlavě se stále rodí další geniální nápady.
E-mailFacebook
Jan Rada
housle
Honza začal hrát na housle pod vedením Miroslava Nováka, pokračoval na plzeňské konzervatoři pod vedením Jindřišky Holotové a poté absolvoval ve třídě prof. Jiřího Tomáška na PedF UK v Praze. Získal ocenění na celostátních i mezinárodních soutěžích (Kocianova houslová soutěž), prošel řadou orchestrů a komorních souborů (Česká studentská filharmonie, ČNSO, Komorní orchestr Pavla Haase...). V letech 2016-2019 byl uměleckým vedoucím Komorního orchestru PedF UK. Kromě působení v CMMB je členem muzikálového orchestru DJKT, Tria del Diablo a vyučuje hru na housle na ZUŠ J. S. Bacha v Dobřanech.
Anton Masnica
digitální akordeon
Tonda vystudoval Odbornou ladičskou školu a Konzervatoř pro zrakové postiženou mládež obor kontrabas, akordeon. Od roku 1986 učí na ZUŠ Čerčany, kde je od roku 2009 ředitelem školy. V letech 1993–2011 vyučoval hru na kontrabas na Hudební škole Hlavního města Prahy, a v letech 1998–2011 v hudebních třídách Gymnázia Jana Nerudy. Od roku 2013 vyučuje na Konzervatoři Jana Deyla předmět Ladění klavírů. Po celou dobu se věnuje hře na kontrabas a akordeon a jako člen komorních orchestrů a folklórních souborů procestoval téměř celou Evropu. Průběžně se věnuje ladění klavírů, spolupracuje s firmou Machart piana, která se specializuje na koncertní ladění a spolupracuje s nejvýznamnějšími kulturními institucemi v České republice.
E-mail
Vlaďka Křenková
cimbál
Vlaďku od dětství provází dva nádherné nástroje - cimbál a klavír. Tyto nástroje i jejich metodiku studovala na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži, kde také vyučovala na ZUŠ a působila jako korepetitorka baletu. Od roku 2012 se věnuje soukromé hudební výuce v Praze a zabývá se vzděláváním dětí i dospělých. Díky inspiracím v soukromé výuce vytvořila celostátní projekt ChciLekci.cz, který nabízí lektory mnoha oborů z celé ČR. Je zakladatelkou příměstských táborů v Praze, které jsou zaměřené na umělecké obory (hudba, tanec, výtvarno). Od roku 2018 spolupracuje s mezzosopranistkou Editou Adlerovou v jejich novém uměleckém a vzdělávácím studiu v pražských Vysočanech, které nese název Studio Jandova.
E-mailLinkedInWeb
Vojta Masnica
kontrabas
Vojta studoval hru na kontrabas na hudebním gymnáziu Jana Nerudy u Antona Masnici, následně na Pražské konzervatoři u Tomáše Vybírala a na AMU u Doc. Radomíra Žaluda. V roce 2012 absolvoval orchestrální akademii Pkf - Prague philharmonia, kde pokračoval ještě další rok jako člen orchestru. V letech 2015-17 působil jako vedoucí skupiny kontrabasů Plzeňské filharmonie a v září 2017 je členem Orchestru Národního divadla.
E-mailFacebookInstagram

Bývalí členové

Ondřej Pustějovský
housle
2014-2020
Michal Vostrý
viola
2014-2024
Top