Milan Brouček
housle
Primáš Milan je absolventem plzeňské konzervatoře - obor housle, zpěv. Hře na housle se začal věnovat již v pěti letech a prošel řadou folklórních souborů (Usměváček, Úsměv, ...) a různými orchestry (DJKT, Česká komorní filharmonie, ...). V současné době je členem Plzeňské filharmonie. Založil a dlouhou dobu působil v plzeňské romské kapele Gili Romani. Rád experimentuje s hudebními styly a v jeho hlavě se stále rodí další geniální nápady.
E-mailFacebook
Ondřej Pustějovský
housle
Ondra je rodák z Ostravy, na housle začal hrát ve čtyřech letech pod vedením svých rodičů, členů Cimbálové muziky Lipka. Po přestěhování do jižních Čech navštěvoval ZUŠ v Č. Budějovicích a získal přední ocenění na houslových soutěžích (Kocianova houslová soutěž, Prague Junior Note, ...). Absolvoval konzervatoř v Č. Budějovicích a poté AMU v Praze. Je laureátem Soutěžní přehlídky konzervatoří v Teplicích a Soutěže Nadace B. Martinů v Praze. V minulosti působil v pražské Pkf - Prague Philharmonia, nyní je členem Plzeňské filharmonie.
E-mail
Michal Vostrý
viola
Michal je bývalým dlouholetým členem plzeňských folklorních souborů Jiskřička a Jiskra. Během studia farmacie působil v souboru Kvítek a díky Hradecké cimbálové muzice se stal milovníkem moravského a maďarského folkloru. V roce 2010 se seznámil s Milanem a působil s ním jako houslista v romské kapele Gili Romani. V roce 2014 se stává violistou nově vzniklé CMMB. Stále se věnuje i folkloru ze západu Čech - je členem souboru Plzeňský MLS. Hudba je mu nejmilejším koníčkem, zaměstnán je v laboratořích Fakultní nemocnice v Plzni.
E-mail
Anton Masnica
akordeon
Tonda vystudoval Odbornou ladičskou školu a Konzervatoř pro zrakové postiženou mládež obor kontrabas, akordeon. Od roku 1986 učí na ZUŠ Čerčany, kde je od roku 2009 ředitelem školy. V letech 1993–2011 vyučoval hru na kontrabas na Hudební škole Hlavního města Prahy, a v letech 1998–2011 v hudebních třídách Gymnázia Jana Nerudy. Od roku 2013 vyučuje na Konzervatoři Jana Deyla předmět Ladění klavírů. Po celou dobu se věnuje hře na kontrabas a akordeon a jako člen komorních orchestrů a folklórních souborů procestoval téměř celou Evropu. Průběžně se věnuje ladění klavírů, spolupracuje s firmou Machart piana, která se specializuje na koncertní ladění a spolupracuje s nejvýznamnějšími kulturními institucemi v České republice.
E-mail
Vlaďka Křenková
cimbál
Vlaďku od dětství provází dva nádherné nástroje - cimbál a klavír. Tyto nástroje i jejich metodiku studovala na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži, kde také vyučovala na ZUŠ a působila jako korepetitorka baletu. Od roku 2012 se věnuje soukromé hudební výuce v Praze a zabývá se vzděláváním dětí i dospělých. Díky inspiracím v soukromé výuce vytvořila celostátní projekt ChciLekci.cz, který nabízí lektory mnoha oborů z celé ČR. Je zakladatelkou příměstských táborů v Praze, které jsou zaměřené na umělecké obory (hudba, tanec, výtvarno). Od roku 2018 spolupracuje s mezzosopranistkou Editou Adlerovou v jejich novém uměleckém a vzdělávácím studiu v pražských Vysočanech, které nese název Studio Jandova.
E-mailLinkedInWeb
Vojta Masnica
kontrabas
Vojta studoval hru na kontrabas na hudebním gymnáziu Jana Nerudy u Antona Masnici, následně na Pražské konzervatoři u Tomáše Vybírala a na AMU u Doc. Radomíra Žaluda. V roce 2012 absolvoval orchestrální akademii Pkf - Prague philharmonia, kde pokračoval ještě další rok jako člen orchestru. V letech 2015-17 působil jako vedoucí skupiny kontrabasů Plzeňské filharmonie a v září 2017 je členem Orchestru Národního divadla.
E-mailFacebookInstagram

Top